Potřebujete uklidit obývací pokoj? Tyto věci vyhoďte!

V mnoha domech je obývací pokoj místem, kde trávíme nejvíc času. Bavíme se tam s přáteli, hrajeme si s dětmi, koukáme na televizi a mnozí tam i jí. To vše jsou ty nejlepší předpoklady, aby se z našeho obývacího pokoje stalo skladiště zbytečných věcí. Pokud ji chcete opravdu vyčistit, některých věcí a návyků byste se měli zbavit.

„V obývacím pokoji by měl být klidný prostor, a proto je důležité zbavit se věcí, které nepotřebujete,“ uvedla Vicky Silverthorne, zakladatelka odborné společnosti pro eliminaci zbytečných věcí pro Huffington Post.

„Vaš obývací pokoj je pravděpodobně nejnavštěvovanější místností ve vaší domácnosti. A – zvláště pokud máte děti – je to jen otázka času, než se věci začnou hromadit,“ míní interiérová designérka Rebecca Tucker. Dodala, že prvním krokem je odstranění všech přebytečných položek, mezi něž patří i knihy, ozdoby či dokonce nábytek nebo rostliny.

Doporučuje volit praktický nábytek, kde uložíte vše co potřebujete a nebude to přitom působit jako sklad. Můžete například zvolit konferenční stolek, který má také úložný prostor. Namísto fotek a obrazů na stěnách si zvolte estetické košíky, které poskytnou další úložný prostor.

Toho se zbavte!

Staré noviny a časopisy – recyklujte a nedovolte starým novinám a magazínům, aby se vám doma hromadily. Podle Rebeccy Tuckerové jim bude lépe ve sklepě, podkroví nebo v koši, ale určitě ne v obýváku.

Hračky – v domácnostech s dětmi všude narazíte na hračky roztahané po celém domě. A to je normální. Když však děti uložíte spát, odložte i jejich hračky. Pomůže vám to lépe zreleaxovat po náročném dni.

Kopy prádla – v obýváku se určitě budete cítit lépe, když v něm nebudete hromadit kopy prádla. Všechny věci totiž mají v domácnosti své místo a prádlo do obýváku nepatří.

Přebytečný nábytek – zbytečný nábytek poskytuje také prostor pro zbytečné hromadění nepotřebných věcí. Při výběru nábytku do obývacího pokoje proto přemýšlejte více prakticky a zaměřte se na vytvoření úložného prostoru, pro věci které opravdu potřebujete.

Administrativa – korespondence, faktury, papíry … to vše se už dnes dá většinou řešit i elektronicky. Nejenže se zbavíte nepotřebných papírů, ale navíc budete také chránit naše lesy.

Obaly z jídla – určitě nebude působit esteticky ani vy se zřejmě nebudete cítit příjemně, pokud se vám budou v obýváku hromadit krabice od pizzy či láhve od nápojů. Vyhoďte je hned po konzumaci.

Nepořádek ze stolu – nedělejte si z konferenčního stolku skladiště. Když se vám tam povaluje spousta věcí, nepůsobí to dobře. Zkuste si tam vytvořit prostor, kde budete odkládat svůj mobil a ostatní drobnosti, které denně používáte.

Kabáty a tašky – dávejte si pozor, aby se vám po obývacím pokoji nepovalovaly kabáty a kabelky. Zkuste si osvojit návyk, že po příchodu domů odložíte tyto věci rovnou do šatníku, ne do obývacího pokoje.

Kabely – estetické ani praktické není, máte-li na zemi množství zamotaných kabelů. Kabely od nabíječek či notebooků, které zrovna nepoužíváte, raději odpojte a odložte.

Zvadlé květiny – květiny mohou být zajímavým a příjemným doplňkem v každé domácnosti. Pokud jsou však povadlé a vyschlé, nepůsobí dobře. Takové rostliny raději vyhoďte.

Obaly na CD a DVD – dnes již není třeba mít každé CD nebo DVD ve vlastním velkém plastovém obalu. Pořiďte si raději jeden organizér, kde si je všechny uskladníte jednoduše a úsporně.

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Fantastický vynález do domácnosti. Probudí vás šálek kávy

I vy patříte k lidem, kteří si ráno bez pořádného šálku kávy neumí představit? Nebo máte dokonce problém vůbec vstát z postele, dokud nedostanete...

Dobrých sousedů si važte! Špatné vztahy zhorší vaše zdraví

Máte dobré sousedy nebo soustavně posloucháte křik, bouchání, hlasitou hudbu, vidíte nepořádek všude kolem, a když se setkáte neumíte si přijít na jméno? Sousedské...

Další články autora