Jídelní židle, která si sedne

Rozhodli jste se zařídit nový jídelní kout, koupili jste perfektní stůl a teď váháte nad výběrem jídelních židlí? My vám pomůžeme vybrat takové, které upřednostníte vždy, když se s jídlem v ruce budete rozhodovat, jestli si sednout na gauč nebo na vaše nové a pohodlné židle.

PODLE ČEHO VYBÍRAT?
Při výběru jídelních židlí je důležité se řídit několika parametry. Zaměřte se hlavně na výšku sedáku. Měl by být vysoký cca 45 cm od země. Tak si zjistěte správnou polohu nohou, kdy se celoplošně dotýkáte podlahy a vaše kolena svírají pravý úhel. Ideální šířka sedáku by měla být také kolem 45 cm. Pokud se však rozhodnete pro židle s opěrkami, může být šířka sedáku větší.

A co opěradlo? Pamatujte na to, že čím vyšší opěradlo židle je, tím lépe se na ní sedí. Vysoká opěrka totiž udržuje záda ve vzpřímené poloze a díky tomu dochází k úlevě krční páteře. Inspiraci a rady naleznete na největším vyhledávači nábytku FAVI.sk.

JAKÝ ZVOLIT MATERIÁL?
V moderním stylu bydlení se často objevují židle plastové či kovové. Výhodou těchto materiálů je jejich snadná údržba. V kurzu jsou také židle celočalouněné. Jsou velmi komfortní a hodí se spíše do větších prostor. Vybírejte takové, které mají odnímatelný potah. Tak je vždy udržíte v čistotě. Jídelní židle se však nejčastěji vyrábějí z masivu. U těchto židlí si dejte pozor hlavně na jejich nosnost, aby se po čase nezačaly kývat. Tomu můžete předejít i tak, že si pořídíte židle, které mají nožní spoje a vydrží tak větší zátěž.

Rozhodující je samozřejmě také velikost prostoru, do kterého jídelní židle kupujete. Do menšího jídelního koutu se hodí menší a lehčí židle s nižší opěrkou. Skvělou volbou mohou být také skládací židle. V případě, že potřebujete vytvořit místo k jídlu v kuchyni, dobře poslouží židle barové. Pohodlné pak budou židle koženkové s vyšší opěrkou zad. Pokud disponujete velkým prostorem, kde máte možnost zvolit velký jídelní stůl, nejméně pro šest lidí, pak se nebojte masivních či čalouněných židlí s vysokou opěrkou.

VŠECHNO MUSÍ LADIT NEBO NE?
Vždy se drželo pravidlo, že by jídelní židle měly ladit s designem či dekorem, jako jídelní stůl. Dnes však trendy velí úplně něco nového. Je dovoleno kombinovat vše, tedy staré s novými, dřevěné s plastovými atp. S barvami to platí naprosto stejně. Pokud si však netroufáte na tento rozpačitý styl, zkuste si pořídit židle se stejným vzhledem, ale různobarevné. Nebo je zkombinujte tak, že se bude barvou a stylem vymykat vůči ostatním pouze jedna. Platí to obzvláště v případě, kdy máte jídelnu spojenou s obývacím pokojem.

Mohlo by se zdát, že jídelní kout není místo, kde by se dalo cokoli vylepšovat, ale není tomu tak. Pohrát si můžete s dekoracemi a výzdobou stolu, kupte čerstvé květiny a vytvořte si z jídelny příjemné místo k setkávání s rodinou a přáteli.


Redakce radí: Pečujte o svůj dům.


Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Fantastický vynález do domácnosti. Probudí vás šálek kávy

I vy patříte k lidem, kteří si ráno bez pořádného šálku kávy neumí představit? Nebo máte dokonce problém vůbec vstát z postele, dokud nedostanete...

Dobrých sousedů si važte! Špatné vztahy zhorší vaše zdraví

Máte dobré sousedy nebo soustavně posloucháte křik, bouchání, hlasitou hudbu, vidíte nepořádek všude kolem, a když se setkáte neumíte si přijít na jméno? Sousedské...

Další články autora