Jak správně vybrat dlažbu?

V nabídce sítě Merkury Market naleznete cenově výhodné dlažby v téměř neomezeném počtu barev, vzorů a tvarů. Než začnete přemýšlet o vzhledu dlaždic, které brzy vyzdobí vaši podlahu, dbejte na jejich kvalitu, abyste se z nich mohli těšit co nejdéle.

OTERUVZDORNOST – CO TO ZNAMENÁ?
Keramické dlažby by měly být především odolné vůči vlhkosti a oděru. Proto si při výběru nezapomeňte zkontrolovat jejich třídu abrazivity. Uvádí se na stupnici od 1 do 5, kde 1 je slabá odolnost a 5 je vysoká odolnost. Pokud plánujete umístit dlažbu do koupelny nebo kuchyně, ujistěte se, že jsou protiskluzové. Také zkontrolujte, zda jsou dlaždice určeny pro vnější nebo vnitřní použití a vyberte ty, které jsou pro vás to pravé. Všechny potřebné informace o konkrétních modelech naleznete v popisech produktů na našich webových stránkách.

BAREVNÁ ŠKÁLA – KTERÉ SI VYBÍRAT?
Jedním z vizuálních kritérií, která byste měli zvážit při nákupu dlažby na podlahu, je jejich barevné schéma. Udržování koupelny v jasném tónu zajistí optické zvětšení místnosti a svěží atmosféru. Abyste se vyhnuli vytvoření příliš sterilního prostředí bílou barvou dlaždic, upřednostněte odstíny béžové, vanilkové a světle hnědé, ne nutně bílé.

Tmavší dlažby jsou zajímavým řešením pro moderní koupelny. Tmavé pozadí poskytne skvělou expozici pro světlé sociální zařízení a tento kontrast přinese vaší koupelně jedinečný charakter pro čas strávený relaxační lázní.

V KUCHYNI, V KOUPELNĚ A DOKONCE V OBÝVACÍM POKOJI, KDE VŠUDE NAJDEME DLAŽBU
Široký výběr různých modelů dlažby znamená, že dnes je již neumisťujeme pouze do kuchyně a do koupelny. Ukázalo se, že jsou také skvělé v obývácích, jídelnách a halách. V poslední době jsou stále populárnější dlažby se vzhledem dřevěných nebo laminátových podlah, které míváme také v nejreprezentativnějších pokojích domů a bytů. Dlažby s imitací dřeva jsou skvělou alternativou ke klasickým dřevěným nebo laminátovým podlahám, snáze se udržují, mají větší trvanlivost a odolnost vůči poškrábání a deformaci. Hovoříme-li o imitaci, stojí za zmínku i dlaždice, které vypadají jako kámen, který může být skutečným ornamentem majestátních exkluzivních interiérů.

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří v souvislosti se širokým spektrem jejich pozitivních účinků. Které to jsou? Co jsou kanabinoidy a jaký...

Fantastický vynález do domácnosti. Probudí vás šálek kávy

I vy patříte k lidem, kteří si ráno bez pořádného šálku kávy neumí představit? Nebo máte dokonce problém vůbec vstát z postele, dokud nedostanete...

Dobrých sousedů si važte! Špatné vztahy zhorší vaše zdraví

Máte dobré sousedy nebo soustavně posloucháte křik, bouchání, hlasitou hudbu, vidíte nepořádek všude kolem, a když se setkáte neumíte si přijít na jméno? Sousedské...

Další články autora