Tipy na cestování levně

Dovolená v Thajsku, za málo peněz hodně muziky!

Už odedávna nás láká objevování cizích a také exotických zemí. Končí nám léto, za sluníčkem se tedy můžeme vydat do těchto zemí. Každá má svou odlišnou kulturu, způsoby, architekturu, památky, zvyky, přírodu a bohatství celé země. Mezi jedno z nejpožadovanějších patří Thajsko, které je symbolem Asie. Jelikož cesta po takovýchto zemích nepatří k těm nejlevnějším, slevy na zájezdy do Thajska najdeme i na internetu. S jejich využitím nás zájezd do Thajska příjde daleko levněji.

Ochutnejte místní kuchyni

Většina lidí si na první dojem z mnoha různých pořadů myslí, že zde se strava skládá především z kobylek, hmyzu a dalších pestrostí. Tyto pokrmy jsou však vytvářeny především pro turisty, jelikož mnoho z nich to s velkým nadšením vyhledává. Co se však týče specialit samotných Thajců, jejich jídlo se především skládá z rýže. K jejich zvykům patří také to, že o víkendech často tráví společné chvíle s celou rodinou u kuchyňského stolu či na pláži a to s plným stolem rýže, nudlí, ryb či kuřecího masa.

Slavnosti života

V Thajsku vypadá vše jako v pohádce, čisté a průzračné moře, prázdné romantické pláže, bělostné pláže lemující pobřeží. Krásná zeleň, exotické druhy ovoce, které se k nám na trh málo kdy dostane, exotická zvířata i fascinující rostliny. Není divu, že během celého roku se zde pořádají mraky festivalů a oslav, kterých se díky tradici účastní všichni místní obyvatelé. Především se jedná o státní svátky, nebo mají občané volno a to i několik dní v kuse.

Také se podíváme na něco z historie a kultury. Thajsko má mnoho monumentů a chrámů, které jsou v djungli vystavěny. Mezi jeden monument patří také Wat Khaek, který leží u Nong Khai, v údolí řeky Mekong. Stavba je vystavěna dle hinduistického a budhistického stylu a je vysoká celých 25 metrů. První z monumentů byla vystavěna v roce 1978. V areálu je mnoho soch, je však lepší se zde přímo osobně podívat, jelikož síla atmosféry a krása historie je nepopsatelná. Zájezdy do Thajska jsou stále více požadovány a každým rokem zde míří více turistů.

To Top