Životní styl

Chystáte se odcestovat do zahraničí? Nezapomeňte na pojištění!

Každá cesta do zahraničí vyžaduje komplexní cestovní pojištění, které vás bude chránit po celou dobu pobytu v cizině. Lidé cestují do zahraničí za novými zážitky i do států, které představují značná rizika. Jde většinou o destinace s odlišnou kulturou, životním stylem nebo náboženstvím. Jsou země, které cestovní kanceláře pro cestování nedoporučují a pak jsou také země, pro které vás pojišťovny ani nepojistí. Jaké země jsou součástí bezpečných destinací a kam se již nevyplatí raději cestovat?

Exotická dovolená je mnohem rizikovější než evropské státy

Spousta lidí sní o exotické dovolené na vzdálených ostrovech nebo ve státech, které se od evropských zemí liší. Je to především proto, že chtějí okusit něco nového, neznámého a možná i trochu nebezpečného. Vůni nebezpečí však některé pojišťovny nepodporují a pojištění do zahraničí v některých případech nesjednávají. Aktuální informace o jednotlivých zemích najdete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky. V současné době jsou v seznamu rizikových států některé africké státy a země blízkého východu. Jde celkem o 19 zemí, které jsou v současné době považovány za vysoce rizikové.

Cestovní pojištění nepodceňujte v žádném případě

Ať je vaše cílová destinace už jakýkoliv, rozhodně v žádném případě nepodceňujte cestovní pojištění a přijměte každou možnost, kterou vám pro vaše cestování poskytne. Vážné nebezpečí hrozí přitom i v zemích, které na seznamu rizikových států nejsou uvedeny. Vyplatí se proto uvažovat o připojištění zimních sportů, úrazovém pojištění nebo připojištění adrenalinových sportů. K největšímu počtu pojistných událostí dochází překvapivě při lyžování a snowboardingu. U nich je podle statistik riziko úrazu několikanásobně vyšší než u ostatních aktivit. Většinou jde o poranění hlavy, páteře a tržné rány.

Před odjezdem do zahraničí se připravte na všechna rizika

Ze všech dostupných pojistných produktů se pro zimní dovolenou hodí nejvíce úrazové pojištění, pro dovolenou v exotických zemích zase připojištění odpovědnosti (více o něm tady) a na běžné poznávací zájezdy také pojištění proti krádeži. Není nic horšího než ztráta či krádež peněz a cestovních dokladů v zahraničí. I proti těmto událostem je pojišťovna ERGO schopná vás účinně připojistit a přitom vám ještě nabídnout výhodnou slevu v případě, že si pojištění do zahraničí sjednáte online formou.

To Top