Tipy na cestování levně

Chcete v zimě vyrazit na hory nebo exotikou? Srovnejte si ceny online!

Dovolená v zimním období nabízí mnoho výhod, cestovat můžeme například i přes Vánoční a Silvestrovské svátky, čímž dovolená nabyde na svém kouzlu. Přes léto jsou stále dostupné destinace za výhodné ceny, jako je Řecko, Chorvatsko, Itálie, Egypt apod. Přes zimu si v těchto destinací moc neužijeme, avšak vybírat si můžeme mezi cestováním a poznáváním krásných exotických zemí, nebo mezi cestováním za lyžováním, horami a krásnou zasněženou přírodou. Každá varianta má své klady i své nevýhody.

Sport i odpočinek na horách

Lyžování v Alpách nás udržuje v neustálé kondici, zároveň, díky dostupnosti wellness, sauny a dalších procedur nám umožňuje si také odpočinout a uvolnit se. Nejčastěji jezdíme do Alp, ty jsou rozloženy po několika zemích, nejčastějším cílem je Rakousko, dále pak Itálie a Francie. Ceny za dovolenou na horách jsou navíc cenově přijatelné, děti mají často slevy, nebo mají zařízeno ubytování zdarma, navíc při využití slev na lyžařské zájezdy do Alp získáte dovolenou za skvělou cenu.

Ubytování bývá v hotelích či krásných srubech, čímž dovolená nabývá příjemné atmosféry. Sjezdovky bývají nedaleko, avšak máme možnost využít také skibusů, které nám zařizují dopravu tam i zpět ke sjezdovkám. Samotné sjezdovky jsou upravovány a udržovány, také je máme rozděleny tak, aby odpovídaly zkušenostem sportovců. Vybrat si můžeme od nejmírnějšího sjezdu pro začátečníky, až po velice prudké sjezdy pro profesionální sportovce.

Užijte si atmosféru exotických destinací

Exotická dovolená je naopak cílem většiny snílků, kteří rádi cestují po světě, poznávají nové kultury, lidi, místa a zvyky. Také na exotické zájezdy můžeme skombinovat se slevou na exotickou dovolenou a ušetřit. Mezi nejoblíbenější místa patří Thajsko, Maledivy, Seychely apod. Kultura i lidé jsou zde jiní, stejně jako historie jejich země. Časté návštěvy těchto zemí jsou nejen za důvodem odpočinku, ale za poznáním památek a monumentů. Zdejší atmosféra se nedá popsat, je třeba ji zažít.

To Top