Životní styl

3 změny, které vám pomohou se v zimě cítit lépe

Mrazivé počasí, nedostatek slunečního svitu, brzká tma a celková nálada pod psa způsobují, že v zimě upadáme do jakési agónie. Jsme bez nálady, bez energie a špatná nálada je náš nejlepší kámoš. Nepodléhejte této ošklivé náladě, stačí totiž změnit jen 3 věci a budete se cítit na jedničku.

Ve zdravém těle zdravý duch

Přes zimu většina lidí omezuje pohyb. Koho by také bavilo se v plískanicích pohybovat venku, když může pěkně zalézt pod peřinu a koukat na televizi. Jenže právě to je potřeba změnit. Pohyb na čerstvém vzduchu je potřeba, pobyt v přetopené místnosti je jen na škodu. Abyste se cítili lépe, udělejte si každý den alespoň 30minutovou procházku. Odpočine si mysl a tělo se krásně protáhne.

Kromě toho si najděte sport, kterému se pravidelně budete věnovat. Jedině díky pravidelnému pohybu se posílí vaše tělo a vy se budete cítit pohodově a chmury nebudou mít šanci. Aby cvičení mělo efekt, věnujte se mu ideálně 3krát týdně.

Jídelníček musí projít radikální změnou

Zima nás nutí k tomu konzumovat většinou tučná jídla a v množství větším, než je zdrávo. Jenže tělo se hltí, kila přibývají a nálada i kvůli nim klesá. Přijměte zimní výzvu a zařaďte do jídelníčku zdravé potraviny. Hoďte předsudky za hlavu a vyzkoušejte třeba klíčky, které podporují činnost srdce a posilují imunitní systém.  Zaměřte se hlavně na zelené potraviny, jsou totiž plné vlákniny a antioxidantů. Skvělý je čerstvý špenát, dejte si ho třeba do smoothie. Omezte přísun tučných jídel, zaměřte pozornost na ovoce a zeleninu, vyzkoušejte vaření v páře, zapomeňte na smažení.

Změny je ideální provést radikálně všechny najednou. Začátky budou těžké, ale po chvíli se vše zlomí a vy si plnými doušky budete užívat výhody zdravého životního stylu. Pro další zajímavé lifestyle tipy doporučujeme navštívit poradní magazín  www.radyprovsechny.cz.

Dopřejte si teplo

Tělo zimou střádá, proto je dobré ho čas od času důkladně prohřát. Naučte se chodit do solária, vířivky a sauny, a to minimálně jednou za 14 dní. Prospěje to vaší náladě a tělu.

To Top