Tipy na cestování levně

Jak si zařídit krásnou a přitom levnou dovolenou podle vlastních představ

Vyzkoušejte si cestování na vlastní pěst, nejen, že vám často postačí batoh místo objemných zavazadel, ale také ušetříte nezanedbatelnou částku. Nač platit cestovkám za nudné výlety, když se můžete podívat do míst, která vás skutečně zajímají. Zvyšte si chuť cestovat nízkonákladovými lety a přesvědčte se, že cestování letecky není drahé. Cestování levně tak již díky nízkonákladovým leteckým společnostem není nemožné.

Letenky lowcost společností koupíte nejlevněji přímo na stránkách příslušných aerolinií. K nákupu vám přitom postačí trochu času a platební karta s povolením platebních transakcí po internetu. Při výběru vhodného spoje dbejte na to, abyste omylem nezaškrtli placené doplňkové služby, které nebudete potřebovat. Před odletem si nezapomeňte vytisknout palubní vstupenku, opomenutí by vás na letišti přišlo velmi draho. Nezapomeňte také na cestovní pas, občanský průkaz, cestovní pojištění a další nezbytné doklady. Také si nechte důkladně zkontrolovat povolené rozměry i hmotnost, jejich překročení se totiž nevyplácí.

Vyhledávače letenek jsou důležitým pomocníkem, pokud cestujete mimo Evropu. Prohlédněte si jich několik, nikdy totiž nenabízí všechny letenky za stejnou cenu. Jakmile si vyberete, ujistěte se znovu na webových stránkách příslušné letecké společnosti a porovnejte ceny. Ty se mohou výrazně lišit vzhledem k provizím a kurzovým přepočtům.

person-692406_1280

Chcete-li ušetřit mnohem více, cestujte ze zahraničí, využijte především příhraniční letiště – odlety z Drážďan, Lipska, Norimberka, Mnichova, Vídně, Bratislavy, Krakova, Katovic, nebo třeba Budapešti vás vyjdou mnohem levněji. Levné letenky si zajistíte i nákupem s dostatečným předstihem. Čeká i vás letos exotika levně? Podívejte se i do exotických destinací za pár korun. Cestování nalehko je stále oblíbenější, přidejte se i vy. Další tipy jak cestovat levně najdete na facebooku. 

To Top